Головна » Статті » Мої статті

Як не втратити інтерес до навячання: 10 порад експертів!!!

1. Мотивуйте навчання. Діти втрачають інтерес до школи вже приблизно через місяць: пік активності проходить, закінчується період адаптації, з'являється втома. Цікавий відпочинок - дієва мотивація. Наприклад, замість першого уроку з'їздити попити гарячий шоколад або на вихідних відвезіть в луна-парк. Як результат, школяр знову задоволений і підстрибом біжить до школи.

2. Дозволяйте іноді не ходити до  школи. Діти, як і дорослі, мають потребу в «перепочинку». 2-3 дні позачергового вихідного не змінять успішність, натомість школа не буде «непосильним тягарем». Проведіть вихідний разом за корисним і цікавим заняттям (похід в театр, цирк, в парк). Це буде куди корисніше, ніж малюк на уроках буде придумувати версію, як «проканторіть».

3. Цікавтеся шкільним життям дитини. Частіше відвідуйте уроки, разом готуйте домашні завдання. Створіть довірчі відносини.

4. Не навантажуйте додатковими заняттями. У перші півроку школи першокласник не повинен відвідувати додаткові гуртки і секції, крім спортивних.

5. Не лайте за перші погані оцінки. Підтримуйте школяра в починаннях і не ставте хороші оцінки як першочергове завдання навчання.

6. Допоможіть підтягнутися до «відмінника». Не заганяйте з перших класів дитину до статусу «трієчника». Якщо щось не виходить, приділіть предмету більше уваги, зверніться за допомогою до вчителя або репетитора.

7. Пом'якшуйте шкільний стрес. Не навантажуйте дитину домашніми турботами і обов'язками хоча б в перші місяці навчання. Не сваріть, якщо він забув помити після себе посуд.

8. Час відпочинку. Перерва між заняттями повина бути дві години. Однак це не час для особистого читання або гри за комп'ютером. Час відпочинку школяр повинен проводити на свіжому повітрі за активними іграми.

9. Правильний сон і повноцінне харчування. Режим - основа навчання. Не змушуйте дитину сидіти за уроками понад норму, навіть якщо він щось не встиг зробити. Не можна навчання ставити в пріоритет над сном.

10. Спілкування в колективі. Дозволяйте дитині після уроків залишатися в компанії однокласників. По можливості запрошуйте дітей додому. Спілкування з однолітками необхідно для розвитку і становлення особистості школяра. Якщо у дитини немає друзів і він ні з ким не спілкується, є привід записатися до психолога.

Категорія: Мої статті | Додав: znz-dubno (05.04.2019)
Переглядів: 277 | Рейтинг: 0.0/0