Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 25
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 »

ЗВІТ ПРО ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ

Мої статті | Переглядів: 171 | Додав: znz-dubno | Дата: 10.11.2020 | Коментарі (0)

Картинки по запросу тиждень історії

Мої статті | Переглядів: 288 | Author: Охремчук М.С | Додав: znz-dubno | Дата: 30.12.2019 | Коментарі (0)

Задачі до тижня математики

Мої статті | Переглядів: 276 | Author: Цмінський М.В. | Додав: znz-dubno | Дата: 30.12.2019 | Коментарі (0)

Завдання на координатній площині 6 клас

Мої статті | Переглядів: 250 | Author: Дмитрук О.М. | Додав: znz-dubno | Дата: 30.12.2019 | Коментарі (0)

9 причин вивчити німецьку мову

німеччина

Щодня один із найбільших сайтів пошуку роботи в Україні публікує близько 70 вакансій із заробітною платою від 20 000 гривень і вимогою – знання німецької мови. Але якщо й досі сумніваєшся в доцільності вивчення німецької, пропонуємо 9 причин, що допоможуть визначитися.

 

1. Знаєш мову – маєш більше шансів отримати роботу в міжнародних компаніях

Багато міжнародних корпорацій на кшталт Volkswagen, Mercedes-Benz та Siemens мають представництва в Україні. Сьогодні це майже 600 компаній. Знання німецької стане додатковим плюсом під час розгляду твоєї кандидатури на омріяну посаду. Молоді фахівці, що володіють двома іноземними мовами, мають більше можливостей знайти високооплачувану роботу в рідній країні, або стати фрілансерами і працювати на закордонних роботодавців.

 

Мої статті | Переглядів: 258 | Додав: znz-dubno | Дата: 29.12.2019 | Коментарі (0)

Всеукраїнська акція "Збережи ялинку"!

Мої статті | Переглядів: 259 | Додав: znz-dubno | Дата: 17.12.2019 | Коментарі (0)

Отруєння грибами, симптоми, перша медична допомога при отруєнні

Перші ознаки отруєння грибами

Буквально через 1-2 години у людини можуть з'явитися самі перші з симптомів отруєння грибами. Наприклад, якщо у людини через 6-20 годин з'явилося нездужання, то можливо отруєння було блідою поганкою або мухомором, що дуже небезпечно. Всі головні ознаки отруєння грибами можуть бути у вигляді сильного головного болю, різкої нудоти, нападів блювоти, рясного рідкого стільця і переймоподібних болей в животі. А при більш важких отруєннях грибами у потерпілого з'являються такі симптоми, як зневоднення, порушення нормального зору, втрата голосу, сильна спрага, рясне потовиділення , судоми, слабкий пульс . Трохи пізніше у потерпілого стають холодними  кінцівки, його шкіра стає синюшного кольору, а температура тіла опускається до 35 С. Тому перша допомога при грибних отруєннях повинна бути надана без зволікання і особливо це важливо, якщо потерпілий знаходиться один в будинку і повинен дбати про себе сам.

 

Які бувають види отруєння грибами

Якщо отруєння сталося в результаті вживання блідої поганки, мухомора, дрібних видів парасольок, то ознаки отруєння з'являються вже через 6-24 години, але буває і через 48 годин. У потерпілого починається рясне сечовипускання, сильний пронос, спрага, судоми і блювота. Буквально через три години починається уявне поліпшення, але з'являється жовтяниця і потерпілий вмирає через порушення роботи печінки.

Якщо отруєння було викликано деякими грибами з сімейства гельвелова, то ознаки отруєння відбуваються через 6-12 годин і виражаються вони у вигляді втоми, шлункової коліки, блювоті, головного болю, причому такі симптоми можуть тривати 1-2 дні. Коли отруєння сталося після вживання павутинки і волоконніца, то перші ознаки отруєння проявляються через 3-14 днів, але буває і пізніше. Ще у потерпілого з'являється біль у шлунку, сухість у роті, збільшується виділення сечі і починається блювота. Потім його нирки перестають працювати, і настає смерть.

При отруєнні гнойовик перші симптоми отруєння спостерігаються в тому випадку, коли гриби вживали разом з алкоголем. Після вживання цих продуктів вже через 30 хвилин відбувається почервоніня обличчя і тіла, пронос, з'являється блювота, болить шлунок і посилюється серцебиття. Однак таке отруєння не смертельне.

 

Якщо отруєння сталося від пантерного і червоного мухомора, білої голівоньки або Волоконніца, то найперші ознаки отруєння можуть проявитися вже через 30 хвилин, але можуть і через 2 год. У потерпілого лице сильно червоніє, збільшується потовиділення , посилюється серцебиття, з'являється задишка, виникає гарячковий стан, порушується зір, температура не підвищується. Коли отруєння сталося через мухомори і міцену чисту, то першими ознаками отруєння стає стан, який нагадує алкогольне отруєння , Збільшується серцебиття, з'являється збудженість, що спостерігається вже через 30 хв, а максимум через 2 год. після вживання грибів. Буквально через кілька годин ці симптоми проходять, а отримане отруєння не смертельне.

Перша допомога при серйозному отруєння грибами

При перших симптомах отруєння необхідно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу, так як в деяких випадках може знадобитися негайне медичне втручання. До приходу лікаря особливе значення слід приділити першої допомоги при отруєнні , Що дозволить значно знизити всі наслідки отруєння і врятувати життя людині. Сюди входить промивання шлунка для чого необхідно випити 6 склянок кип'яченої води, слабкий розчин марганцівки або ж взяти склянку води і додати  одну столову ложку солі.

Після того, як потерпілий випив воду, йому потрібно викликати блювоту. Ще бажано прийняти активоване вугілля, аптечні суспензії або білу глину. Також потрібно покласти щось тепле до ніг і на живіт потерпілого. Усі залишки грибів бажано не знищувати, адже вони можуть бути використані для аналізів. Тільки адекватне лікування отруєння грибами може бути ефективним, якщо розуміти, якими саме грибами потерпілий отруївся. Адже важливо пам'ятати, що отруєння грибами потребують лікування в стаціонарі, а всі спроби впоратися з отруєнням самостійно, тільки погіршать ситуацію і можуть призвести до фатальних наслідків. Особливу увагу необхідно приділити при отруєнні дітей і літніх людей. Адже саме вони дуже важко переносять отруєння грибами. А невідкладна та кваліфікована допомога при отруєннях грибами є запорукою успіху в подальшому лікуванні.

 

Мої статті | Переглядів: 289 | Додав: znz-dubno | Дата: 02.05.2019 | Коментарі (0)

Секрети виховання дітей дошкільного віку

У дитини дошкільного віку буквально все викликає неабиякий справжній інтерес. Вона дуже цікава та задає багато питань, вимагаючи негайної відповіді. Всі спроби відмахнутися від дитини, посилання на зайнятість, неправильні пояснення, завідомо неправдиві версії можуть привести до сумних результатів.

У цьому віці малюк продовжує бути невтомним дослідником. Батьки не повинні постійно спиняти, осаджувати його та все забороняти. Дитина може стати боязкою, полохливою та почне хитрувати. Наприклад, у відсутність батьків вона буде брати речі крадькома. Але погано, коли дитині все дозволено. Вона знає, що варто їй заплакати, як вона отримає бажану річ.

У цьому віці дітей необхідно не тільки постачати потрібними речами, але й розташовувати предмети так, щоб користуватись ними було зручно. Особливо потрібні іграшки, що поширюють пізнання. Підбирати іграшки та ігри слід з урахуванням віку та індивідуальних інтересів дитини.

Діти дуже люблять слухати казки, розповіді. Вони займають малюка більш, ніж читання вголос. Під час розповідей налагоджуються порозу­міння та близькість між розповідачем та дитиною. Поступово змі­ню­ється характер взаємовідносин її з дорослими, продовжується формування багатьох соціальних норм і трудових навиків. Дитина проходить величезний шлях пізнання й до кінця дошкільного періоду вона здатна приступити до занять у школі.

Задача батьків — постійно піклуватися про вироблення у малюка моральних норм поведінки, звичок, уміння зосереджено трудитися, виконувати відповідні віку обов’язки. Треба наполегливо та терпляче добиватися сумлінного виконування дитиною дорученого їй завдання: прибрати розкидані іграшки, скласти акуратно речі перед сном, підклеїти розірвану книжку, попрати шкарпеточки та інше.

Якщо малюк з дитячих літ звикне за собою прибирати, то ця звичка закріпиться, напрацюється навик. Головне, щоби батьки зуміли належним чином оцінити труд дитини. Вони повинні систематично перевіряти, як виконано завдання. Якщо результат не відповідає вашим вимогам, спочатку слід усе ж таки похвалити, а потім доброзичливо вказати на недоліки. До старших дітей треба пред’являти більш високі вимоги, але завжди слід враховувати, чи може бути виконана ця вимога в даному віці.

Батьки тільки завжди повинні пам’ятати, що вимогливість без любові — це жорстокість, що породжує протест. Якщо ви щось вимагаєте від дитини, то домагайтеся виконання, щоб вона знала, що так чи інакше їй доведеться виконати ваш наказ (це навчає слухняності, що виключає конфлікти).

Трудіться разом із дітьми, щоб вони почували себе потрібними й бажали наслідувати вас. Найнудніше заняття потрібно зробити цікавим, щоб дитині хотілося його виконати. Вміння трудитися в колективі змушує зважати на думку інших, що також усуває конфлікти. Це дуже важливо для дитини при підготовці її до школи.

Учіть дітей і допомагайте їм переборювати труднощі. Учіться й самі слухати дітей, чути їх і говорити з ними, тоді ви будете в курсі подій їхнього життя, тобто завжди зможете прийти їм на допомогу.

Мої статті | Переглядів: 297 | Додав: znz-dubno | Дата: 05.04.2019 | Коментарі (0)

Як не втратити інтерес до навячання: 10 порад експертів

1. Мотивуйте навчання. Діти втрачають інтерес до школи вже приблизно через місяць: пік активності проходить, закінчується період адаптації, з'являється втома. Цікавий відпочинок - дієва мотивація. Наприклад, замість першого уроку з'їздити попити гарячий шоколад або на вихідних відвезіть в луна-парк. Як результат, школяр знову задоволений і підстрибом біжить до школи.

2. Дозволяйте іноді не ходити до  школи. Діти, як і дорослі, мають потребу в «перепочинку». 2-3 дні позачергового вихідного не змінять успішність, натомість школа не буде «непосильним тягарем». Проведіть вихідний разом за корисним і цікавим заняттям (похід в театр, цирк, в парк). Це буде куди корисніше, ніж малюк на уроках буде придумувати версію, як «проканторіть».

3. Цікавтеся шкільним життям дитини. Частіше відвідуйте уроки, разом готуйте домашні завдання. Створіть довірчі відносини.

4. Не навантажуйте додатковими заняттями. У перші півроку школи першокласник не повинен відвідувати додаткові гуртки і секції, крім спортивних.

5. Не лайте за перші погані оцінки. Підтримуйте школяра в починаннях і не ставте хороші оцінки як першочергове завдання навчання.

6. Допоможіть підтягнутися до «відмінника». Не заганяйте з перших класів дитину до статусу «трієчника». Якщо щось не виходить, приділіть предмету більше уваги, зверніться за допомогою до вчителя або репетитора.

7. Пом'якшуйте шкільний стрес. Не навантажуйте дитину домашніми турботами і обов'язками хоча б в перші місяці навчання. Не сваріть, якщо він забув помити після себе посуд.

8. Час відпочинку. Перерва між заняттями повина бути дві години. Однак це не час для особистого читання або гри за комп'ютером. Час відпочинку школяр повинен проводити на свіжому повітрі за активними іграми.

9. Правильний сон і повноцінне харчування. Режим - основа навчання. Не змушуйте дитину сидіти за уроками понад норму, навіть якщо він щось не встиг зробити. Не можна навчання ставити в пріоритет над сном.

10. Спілкування в колективі. Дозволяйте дитині після уроків залишатися в компанії однокласників. По можливості запрошуйте дітей додому. Спілкування з однолітками необхідно для розвитку і становлення особистості школяра. Якщо у дитини немає друзів і він ні з ким не спілкується, є привід записатися до психолога.

 

Мої статті | Переглядів: 276 | Додав: znz-dubno | Дата: 05.04.2019 | Коментарі (0)

ПОВЕДІНКА УЧНІВ В ЇДАЛЬНІ

Під час їжі в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.

Розмовляти під час їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

 

 

Мої статті | Переглядів: 298 | Додав: znz-dubno | Дата: 21.12.2018 | Коментарі (0)

1-10 11-20 21-25